Aquaterapie je velice účinná a stěžejní metoda fyzioterapie pro neurologické i ortopedické pacienty, pro psy zotavující se po úrazech a chirurgických operacích, pro psí seniory a dále pro psy ve sportovní zátěži jako forma prevence či kondičního cvičení.

Zařízení funguje na principu řízeného pohybu zvířete na pohyblivém podvodním pásu, umístěného v nádrži s průhlednými stěnami, s regulovatelnou rychlostí pásu, teplotou vody a možností volitelného protiproudu. Při rehabilitaci se využívá fyzikálních vlastností  jako je teplota, vztlak nebo odpor vody. Vztlakem vody dochází  k nadlehčení zvířete a tím i k menšímu zatížení kloubů. Minimalizuje se tak případná bolestivost, kterou pes může cítit při běžném pohybu na suchu. Principu vztlaku vody se také využívá hlavně u neurologických ochrnutých pacientů, ve stavu odlehčení se snadněji buduje požadovaný pohybový stereotyp. Díky odporu vody pes snadněji a lépe posiluje ochablé svalové partie, které se v prostředí „na suchu“ posilují jen obtížně. Aquaterapie celkově výrazně zvyšuje kondici psa.

Základ úspěšného využití aquaterapie u psů spočívá v individuálním přístupu. Doba terapie, kontrola rychlosti, výška vody a tím přesné využívání fyzikálních vlastností vody, síla a směr protiproudu – to jsou důležité proměnné. Centrum AQUA-DOG disponuje propracovanou metodikou aquaterapie, díky níž dosahuje v terapii vynikajících výsledků.